Arka Locus

Profil firmy w Google

Profil Firmy to łatwe w użyciu narzędzie dla firm i organizacji, które służy do zarządzania obecnością w internecie w usługach Google, np. w wyszukiwarce i Mapach. Aby ułatwić klientom znalezienie Twojej firmy i przedstawić im dotyczące jej informacje, możesz przejść weryfikację firmy i edytować informacje o niej.

Bezpłatny profil firmy w Google pozwala wyświetlać informacje o Twojej firmie w odpowiednich momentach – wtedy, gdy klienci szukają Twojej firmy lub oferowanych przez Ciebie produktów lub usług w wyszukiwarce i w Mapach Google. Zaloguj się na konto Google Moja Firma i zaktualizuj dane teleadresowe, godziny otwarcia i inne informacje, aby pomóc klientom znaleźć Twoją firmę i ułatwić im kontakt. Dodawaj do profilu aktualne zdjęcia, oferty specjalne i promocje, by zachęcić klientów do wyboru Twojej firmy. Dowiedz się więcej o tym, jak Google zdobywa informacje o Twojej firmie.

Zalety profilu

Dzięki Google Moja Firma możesz przyciągać i angażować klientów, gdy szukają Twojej firmy w Google. Profil firmy zapewnia widoczność w wyszukiwarce i w Mapach Google, pozwala odpowiadać na opinie, publikować zdjęcia produktów i oferty specjalne, a także dodawać oraz zmieniać informacje o firmie. Witryna firmy w Google umożliwia zaprezentowanie klientom zdjęć i informacji o firmie w profesjonalny i atrakcyjny sposób. Trendy podpowiadają, jak zoptymalizować zaangażowanie klientów, by osiągnąć lepsze wyniki. Zaangażowanie klientów możesz też zwiększyć, wchodząc z nimi w interakcje na karcie Klienci.

Zarządzanie informacjami

Możesz zarządzać informacjami, które użytkownicy Google widzą, kiedy szukają Twojej firmy lub oferowanych przez nią produktów i usług. Użytkownicy, którzy znajdą Twoją firmę w Mapach Google lub w wyszukiwarce, mają dostęp do informacji o godzinach otwarcia, stronie i adresie firmy.

Interakcje z klientami

Możesz czytać opinie klientów i odpowiadać na nie, a także publikować zdjęcia pokazujące, co robisz. Firmy, które dodają zdjęcia do swoich profilów, uzyskują o 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu w Mapach Google i o 35% więcej kliknięć w witrynie niż firmy, które tego nie robią.

Analiza wizerunku i zwiększenie obecności

Ze statystyk dowiesz się, jak użytkownicy wyszukują Twoją firmę i skąd pochodzą. Sprawdzisz na przykład, ile osób zadzwoniło do Ciebie bezpośrednio z numeru telefonu wyświetlanego w lokalnych wynikach wyszukiwania w Mapach Google i wyszukiwarce. Aby zaprezentować swoją ofertę, możesz tworzyć kampanie inteligentne i śledzić ich skuteczność.

Informacje o Twojej firmie w jej profilu

Gdy użytkownicy szukają w Google jakiejś firmy, informacje o niej mogą się wyświetlić w polu wśród wyników wyszukiwania. Informacje w tym polu, nazywanym profilem firmy, pomagają klientom odkryć Twoją firmę i skontaktować się z nią.

W przypadku niektórych kategorii działalności profil firmy może zawierać informacje związane tylko z tymi kategoriami. Na przykład wizytówki hoteli mogą podawać informacje o udogodnieniach oferowanych przez hotel, takich jak sieć Wi-Fi czy basen (hotele mogą edytować niektóre atrybuty w swoich profilach). W przypadku restauracji użytkownicy mogą zobaczyć sugestie miejsc i liczbę wskazującą, w jakim stopniu dane miejsce pasuje do ich zainteresowań i preferencji. Kiedy Twoja firma przejdzie weryfikację, jej profil może wyglądać inaczej i mogą się w nim pojawić dodatkowe funkcje.

W jaki sposób moja firma może się znaleźć w wynikach wyszukiwania?

Pojawienie się informacji o firmie w wynikach wyszukiwania zależy od wielu czynników. Na pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania mają wpływ trafność, odległość i ważność. Weryfikacja firmy nie gwarantuje, że pojawi się ona w wynikach wyszukiwania.

Nie możesz poprosić o podniesienie pozycji w rankingu w wyszukiwarce ani Mapach Google ani za to zapłacić. Informacje o algorytmie wyszukiwania są poufne, aby system rankingowy był jak najbardziej sprawiedliwy dla wszystkich.

Rekomendacje dla potencjalnych właścicieli firm

Jeśli uznamy, że jesteś potencjalnym właścicielem lub menedżerem firmy, możesz czasami otrzymywać rekomendacje dotyczące zarządzania jej profilem w Google.

Możesz umieścić swoją firmę w Google bezpłatnie. Gdy to zrobisz, nasze narzędzia pomogą Ci zwiększać jej widoczność w internecie. Obejmują one funkcje do odpowiadania na opinie, komunikacji z klientami, prowadzenia katalogu produktów online i inne.

To, czy wyświetlić rekomendacje, ustalamy na podstawie różnych czynników pochodzących z sekcji Aktywność w internecie i aplikacjach na Twoim koncie Google. Czynniki te pomagają nam też przewidywać, czy możesz być właścicielem lub menedżerem firmy albo mieć jakiś inny związek z konkretną firmą w Google.