...
Arka Locus
Google Moja Firma Logo widok

Profil Google Moja Firma

Profil firmy w Google umożliwia wyświetlanie informacji o Twojej firmie w tych momentach, gdy klienci szukają Twojej firmy lub oferty w wyszukiwarce i / lub Mapach Google.

Aby użytkownicy mogli uzyskać pełne i aktualne dane o miejscach, Google wyświetla wizytówki lokalne w wyszukiwarce Google i / lub Mapach Google. W wynikach wyszukiwania pojawią się także witryny i aplikacje innych firm w interfejsach API. Informacje z wizytówek lokalnych Firm umożliwiają Google generowanie statystyki i kontaktów do potencjalnych klientów dla klientów biznesowych.

Informacje zawarte w profilu Twojej firmy

Jeśli prowadziłbyś restaurację to klienci szukając Twojej firmy, mogą zapoznać się z umieszczonymi przez Ciebie informacjami, takimi jak lokalizacja, godziny otwarcia, aktualne promocje, ułatwienia dla niepełnosprawnych, parking itp. Mogą również natrafić na informacje, które zostały dodane przez Twoich klientów: np. zdjęcia dań, linki do konkretnych dań lub całego menu. Informacje udostępnione przez Ciebie jak i te pochodzące z innych źródeł, pomogą klientom podejmować decyzje o skorzystaniu z usług Twojej firmy a nie np. konkurencji. Użytkownicy mogą też zapoznać się ze spersonalizowanymi rekomendacjami i dopasowania oparte na określonych preferencjach.

Źródła pozyskiwania przez Google informacji o lokalnych firmach

Informacje w wizytówkach lokalnych Google pochodzą z kilku źródeł:

 • Informacje dostępne publicznie, takie jak zindeksowane treści internetowe (np. informacje z oficjalnej witryny Twojej Firmy),
 • Oficjalnych katalogów danych innych firm specjalizujących się w bazach firm,
 • Od innych użytkowników, którzy przekazują informacje faktyczne (takie jak adresy i numery telefonów) oraz treści (takie jak zdjęcia i opinie), w tym od właścicieli firm, którzy zgłaszają prawa do wizytówek lokalnych w Profilu Firmy w Google;
 • informacji opartych na interakcjach wyszukiwarki Google z miejscami lub firmami lokalnymi.

Informacje w lokalnych wynikach wyszukiwania

Informacja o firmie służą Google do uzyskania trafnych wyników wyszukiwania w Mapach i wyszukiwarce.

Jeżeli jesteś właścicielem restauracji, to Twoja firma może się pojawiać w lokalnych wynikach wyszukiwania osobom, które wyszukują hasło „restauracja w moim pobliżu” czy „otwarte teraz restauracje”. Dzieje się tak dlatego, że w Wizytówce Google Moja Firma zdefiniowałeś min. informacje takie jak adres i godziny otwarcia.

Powody, dla których powinieneś mieć profil Google Moja Firma.

 • Konto w usłudze Profil Firmy pozwala łatwo nawiązywać kontakt z klientami w wyszukiwarce i Mapach Google.
 • Klienci mogą kontaktować się z Twoją Firmą, dzwoniąc, pisząc i wystawiając opinie. Im więcej możliwości interakcji z klientami tym więcej okazji do sprzedaży.
 • Dzięki Profilowi dowiesz się ilu klientów wchodzi w interakcję z Twoją Firmą.
 • Łatwo przekierujesz ruch na swoją witrynę internetową i socjal media. Ponadto uzyskasz informacje jak długo klienci przebywają na Twojej stronie i co ich najbardziej zainteresowało.
 • Na profilu swojej firmy możesz prezentować zdjęcia i oferty podkreślające wyjątkowość Twojej firmy.
 • Sam decydujesz, jak i jakie informacje o Twojej firmie mają wyświetlać się w wyszukiwarce i w Mapach Google
 • Dzięki opiniom wystawianym przez Twoich klientów dowiesz się co klienci sądzą o Twojej Firmie. Ponadto wg Google* zdaniem konsumentów firmy, które odpowiadają na opinie, są 1,7 raza bardziej godne zaufania niż firmy, które tego nie robią.
 • Klienci mogą nie tylko publikować opinie mogą też realizować zamówienia bezpośrednio w Twoim profilu. Ułatwiając im zawieranie transakcji, rozwijasz firmę.
 • Uzyskasz możliwość prezentowania klientom zawsze aktualnych i ważnych informacji. Masz zdjęcia nowych produktów, zmieniasz godziny pracy, chcesz zakomunikować najnowszą promocję?. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Klienci szukają czegoś więcej niż tylko wizytówki lokalnej firmy.
 • Profil Twojej firmy w Google jest uzupełnieniem witryny internetowej, zwiększając jej widoczność w wyszukiwarce i w Mapach Google. Link do strony, do usług, do sklepu możesz dodać do profilu firmy.

* Google/Ipsos Connect, “Benefits of a Complete Google My Business Listing”, październik 2016. Próba N=15,904 dorośli w wieku 16-64.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.